PGBC

Usługi dla polskich firm na rynku niemieckim
Usługi dla polskich firm na rynku niemieckim

Niemcy są największym partnerem handlowym Polski od czasu przystąpienia do Unii Europejskiej w 2004 r. i odpowiadają za jedną czwartą naszej wymiany handlowej.

Współpraca z Polską pozwala naszym sąsiadom na dywersyfikację łańcucha dostaw, a dla nas jest szansą na poszerzenie rynku i kompetencji. Ekspansja na rynek niemiecki jest wyzwaniem dla polskich eksporterów, ale szczególnie w okresie spowolnienia może stać się ogromną szansą na rozwój.

Dwustronne obroty handlowe między Polską a Niemcami osiągnęły w 2022 r. nowy rekord i wyniosły 167,7 mld euro (794,80 mld zł), według niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego. To o 20 mld euro więcej niż rok wcześniej. Polska utrzymała pozycję jednego z głównych partnerów handlowych Niemiec. Załamał się eksport do Rosji.

Tym samym Polska obroniła swoje piąte miejsce wśród najważniejszych partnerów handlowych Niemiec za Chinami, Holandią, Stanami Zjednoczonymi i Francją. Eksport Polski za zachodnią granicę wzrósł w 2022 r. o około 12 proc. do 77,32 mld euro (366,45 mld zł), podczas gdy wartość importu niemieckich towarów wzrosła o prawie 15 proc. do 90,26 mld euro (427,78 mld zł).

W 2023 roku eksport towarów z Polski do Niemiec wzrósł o 2,4% do 80,2 mld euro.

Obecna sytuacja geopolityczna doprowadziła do wzrostu potencjału polsko-niemieckiej wymiany gospodarczej, więc perspektywa długoterminowego eksportu do Niemiec może zwiększyć zyski i ustabilizować płynność finansową firm.

USŁUGI DLA POLSKICH FIRM NA RYNKU NIEMIECKIM:

1. Analizy rynku, tworzenie uzasadnień biznesowych i biznesplanów

2. Wsparcie sprzedaży eksportowej z Polski do Niemiec:
– szkolenia sprzedażowe i opracowanie strategii eksportowej
– wsparcie niemieckiego call-center w pozyskiwaniu klientów
– rozwój systemów sprzedaży e-commerce w sektorach B2B i B2C

3. Networking – poszukiwanie potencjalnych klientów i wsparcie w nawiązywaniu perspektywicznych relacji biznesowych z partnerami biznesowymi oraz współpraca z niemieckimi instytucjami, takimi jak izby gospodarcze, firmy rodzinne i Związek Federalny.

4. Zakładanie i wsparcie w prowadzeniu działalności gospodarczej w Niemczech

5. Pełne wsparcie prawne w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech

6. Profesjonalne doradztwo inwestycyjne

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYMI EKSPERTAMI

Scroll to Top